Home Kültür Sanat YENİ SEZONA YEDİ OYUNLA “SAHNE” DEDİLER
YENİ SEZONA YEDİ OYUNLA “SAHNE” DEDİLER

YENİ SEZONA YEDİ OYUNLA “SAHNE” DEDİLER

0
0

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezona hızlı başladı.

Erdemli Belediyesinin oluşturduğu Şehir Tiyatrosu 2017-2018  sezonuna yedi oyunla hızlı bir başlangıç yaptı. Her hafta farklı bir oyun ile izleyicinin karşısına geçen şehir tiyatrosu  oyunları kapalı perde oynuyor.

2014 yılı içerisinde temelleri atılan ve ilçenin ilk olma özelliğini taşıyan Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2015 yılından bu yana sergilediği oyunlarla, Erdemli halkının tiyatro ihtiyacını karşılıyor hemde halktan büyük beğeni  kazanıyor. Cuma günleri perdelerini açan şehir tiyatrosu, 2017-2018 sezonuna hızlı bir giriş yaparak seyircisiyle buluşmaya başladı. Şehir Tiyatrosunun 2015’de izleyici karşısına çıktığı  ilk oyunu Deli Dumrul’dan itibaren sürekli olarak yeni oyunlar hazırladığı ve her oyunda salonun tamamen dolduğu kaydedildi. Bu durumun Erdemli insanın tiyatroya olan açlığının ve ilgisinin bir kanıtı olurken, Erdemli’nin sanat şehri olma yolunda emin adımlarla yürüdüğü sanat çevrelerince yorumlandığı gözlemlendi.

BAŞKAN TOLLU: ERDEMLİ SANAT ŞEHRİ OLUYOR

2009 yılında göreve geldiklerinde Erdemli’nin her anlamda eksiklikleri olduğunu kaydeden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin hem fiziki hem sosyal hem de kültürel anlamda bu eksikliklerini giderme gayreti içerisine girdiklerini ve faaliyetlerine  büyük bir hızla devam ettiklerini dile getirdi. Bu anlamda ilk olarak bir öncelik sırası yaptıklarını ve işe fiziki sorunların halli ile başladıklarını ifade eden Tollu, süreç ilerledikçe diğer hizmetlere de başladıklarını ve her işte olduğu gibi bu işte de başarıyı yakaladıklarını belirtti. Şu an Erdemli’nin sanat şehri olması yolunda çok önemli mesafeler katettiğini vurgulayan Tollu, her alanda gelişim sözleri olduğunu ve bunda da kararlılıkla icraatlarını yerine getirdiklerini söyledi. Kültürel ve sanatsal belediyecilik anlamında özellikle de 2014 sonrasında başarıyı yakalamak adına büyük hamleler gerçekleştirdiklerini beyan eden Tollu, “amacımız toplumun bu ihtiyacını gidermek, onları bir araya getirmek, bizler için en önemli hadise olan birlik ve beraberlik olgusunu tesis etmektir. Halkımız yıllardır bu tür faaliyetlerden mahrum edilmiş ve sanatsal, kültürel gelişim hep eksik kalmıştır. Bizler, belediye bünyesinde birçok sanat faaliyetini kendi imkanlarımızla başlattık. Önce sanat kursları açtık sonra da uygulamaya geçtik. Şehir tiyatromuz da bunlardan bir tanesi. Son derece başarılıyız. Bir taraftan oyunlarımız sahneleniyor, bir taraftan da devam eden kurslarımız sayesinde yeni  oyuncular  yetişiyor, tiyatroyu bir kültür olarak ilçemize bu vesileyle armağan ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum” dedi.

Ekim ayı içerisinde başlayan yeni sezonda Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosunun “Töre” ve “Kırmızı Işık” adlı iki oyunla seyirciyle buluştuğu bildirilirken, bunlardan hariç beş yeni oyunun da sahnelenmeye hazır olduğu ifade edildi.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir