Home Genel ÜNİVERSİTELİ GENÇLER FİDAN DİKTİ
ÜNİVERSİTELİ GENÇLER FİDAN DİKTİ

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER FİDAN DİKTİ

0
0

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Erdemli ilçesinde 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Erdemli Yurt Müdürlüğü ile Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri Gücüş Mahallesi Sarılar Mevkisi Erdemli Atış Poligonu yakınlarında fıstıkçamı, harnup, biberiye, geyik elması ve selvi’den oluşan 500 adet fidan dikimi yaptı.
Konuyla ilgili bilgi veren Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, ‘’Orman Genel Müdürlüğümüz ile Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokolle yurdun her tarafında olduğu gibi ilçemizde de birlikte daha yeşil bir Erdemli için fidan diktik. Her yıl fidan dikim çalışmasını gerçekleştiriyoruz ancak faaliyet çok farklı çünkü KYK kız yurdunda kalan evlatlarımız ve yurt personeli ile başta, selvi, biberiye, fıstıkçamı, harnup ve geyik elması gibi türlerden oluşan 500 fidanı toprakla buluşturduk, dikime katılan öğrencilerimize de sertifikalarını verdik. Amacımız ilçemizi daha da güzel ve daha yeşil hale getirmektir. Fidan dikim etkinliklerimizi aralıksız devam ettiriyoruz. Ayrıca, inşaatı tamamlanan ve iç düzenlemesi yapılan yeni öğrenci yurdunun da çevre düzenlemesindeki yeşillendirmeyi de biz karşılayacağız. Bu yapılanların hepsi gençlerimiz, çocuklarımız ve geleceğimiz içindir. Yeşillendirme ve fidan dikim çalışmalarına büyük gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
KYK Müdürü Ayşe Şimşek ise, öğrencilerle ağaç dikmenin ne kadar önemli olduğunu belirterek, ormansız Vatan olmayacağının bilinciyle ve bir kuşağın yeşertmiş olduğu ağacın gölgesinde gelecek kuşakların serinleyeceği düşüncesiyle ağaç dikme etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Etkinliğe Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Kredi Yurtlar Kurumu Erdemli Yurt Müdürü Ayşe Şimşek, İşletme Şefi Mustafa Aydoğmuş, kurum personelleri ve KYK kız yurdu öğrencileri katıldı.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir