Home Gündem TÜRKMEN ŞÖLENİ 21 MAYISTA
TÜRKMEN ŞÖLENİ 21 MAYISTA

TÜRKMEN ŞÖLENİ 21 MAYISTA

0
0

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu yıl 30’uncusu düzenlenecek olan Türkmen Şölenin 21 Mayıs Pazar günü yapılacağını, şölene tüm Erdemlilerin davetli olduğunu söyledi.Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu yıl 30’uncusu düzenlenecek olan Türkmen Şölenin 21 Mayıs Pazar günü yapılacağını, şölene tüm Erdemlilerin davetli olduğunu söyledi.
Lupin Cafede belediye meclis üyeleri, Mahalle muhtarları ve basın mensuplarına Türkmen Şöleninin 21 Mayıs günü Erdemli Çamlığında yapılacağını açıklayan Tollu, Erdemlinin yurt genelinde iki önemli sosyal faaliyet ile tanındığını belirterek, ”Birincisi bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilecek olan Yörük Türkmen kültürünün yaşatıldığı Türkmen Şöleni, diğeri ise bu yıl 8’incisini bu yıl kutladığımız Kutlu Doğum Haftasıdır. Her iki faaliyetimiz birlik ve beraberliğimizin önemli simgeleridir. Tüm Erdemlili hemşerilerimizi Türkmen Şölenine katılmaya ve sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.
Yaşam Kültürlerini yaşatamayıp kaybedenler tarihten silinmeye mahkumdur diyen Başkan Tollu, Erdemli belediyesi olarak Yörük Türkmen Kültürümüzü yaşatmak için bu yıl Türkmen Şöleninin 30’uncusunu kutladıklarını belirterek, ”Kaybolmaması için çaba harcadığımız Yörük Türkmen Kültürünü içerisinde bulunduran Türkmen Şölenini gelecek yıldan itibaren uluslar arası boyuta taşıyacağız. Kültürümüzü geleceğe taşırken aynı zamanda turizme de kapı aralayacağız” şeklinde konuştu.
Erdemli’nin her konuda olduğu gibi sosyal ve kültürel yönden gelişmek zorundayız diyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, mahallelerde yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında da bilgiler verdi. Mahalle muhtarlarının sorularını da cevaplandıran Tollu, bu yıl ilçe genelinde yapılamayan yolların yapılması için çok çalışacaklarını dile get

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir