Home Ekonomi TEZCAN’DAN DOMATES MÜJDESİ
TEZCAN’DAN DOMATES MÜJDESİ

TEZCAN’DAN DOMATES MÜJDESİ

0
0

AK Parti Mersin Milletvekili Doç. Dr. Yılmaz Tezcan Erdemlili üreticilerle bir araya gelerek Rusya’nın 1 kasım itibari ile domates alımlarına başlayacağını bu nedenle fiyatların yükselmeye başladığını söyledi.
AK Parti Mersin Milletvekili Doç. Dr. Yılmaz Tezcan, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Gençlik Kolları başkanı Emre Serin, Kadın Kolları Başkanı Şahsenem Sezer Merdin, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik. İlçe Tarım Müdürü Mehmet Türker, Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ve AK Parti İlçe Teşkilatı ile birlikte Erdemlinin Çiriş, Kayacı, Aslanlı ve Hüsametli mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.AK Parti Mersin Milletvekili Doç. Dr. Yılmaz Tezcan Erdemlili üreticilerle bir araya gelerek Rusya’nın 1 kasım itibari ile domates alımlarına başlayacağını bu nedenle fiyatların yükselmeye başladığını söyledi.
AK Parti Mersin Milletvekili Doç. Dr. Yılmaz Tezcan, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Gençlik Kolları başkanı Emre Serin, Kadın Kolları Başkanı Şahsenem Sezer Merdin, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik. İlçe Tarım Müdürü Mehmet Türker, Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ve AK Parti İlçe Teşkilatı ile birlikte Erdemlinin Çiriş, Kayacı, Aslanlı ve Hüsametli mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Vatandaşlar ve üreticilerle bir araya gelen milletvekili Tezcan, Erdemli’de ve mahallelerde yapılmakta ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Tezcan, vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çözümü noktasında istişarelerde bulundu.
Tezcan yaptığı açıklamada domates üreticilerine müjdeli haberler vererek hükümetin yapmış olduğu görüşmeler sonucunda Rusya pazarının açıldığını fiyatların şu an için iyileşmeye başladığını belirterek, “Özellikle domates üreticilerimizin yaz döneminde diktikleri ürünlerini istedikleri fiyattan satamadıklarını biliyoruz. Hükümetimiz bu sıkıntıyı gidermek üzere Rus hükümeti ile gerekli görüşmeleri yaparak 1 kasım tarihinden itibaren domates ihracatına izin verilmesini sağladı. Üreticilerimizin sorunlarını yerinde dinledik ve biliyoruz. Bunun sorunların biran önce giderilmesi konusunda elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz” dedi.
Kaymakam Avni Kula, İlçe Başkanı Mehmet Topçu ve heyetle birlikte domates serasına giren milletvekili Tezcan domates topladı. Serada domates toplayan AK Parti Mersin Milletvekili Doç. Dr. Yılmaz Tezcan bereketli ve bol kazançlar dileklerinde bulundu.
Ziyaretten memnun kaldıklarını belirten üreticiler Milletvekili Tezcan, Kaymakam Kula ve tüm heyete teşekkür ederek sorunlarının yakından takipçisi oldukları için memnun olduklarını belirttiler.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir