Home Siyaset TEK RAKİBİ ABD BAŞKANI TRUMP
TEK RAKİBİ ABD  BAŞKANI TRUMP

TEK RAKİBİ ABD BAŞKANI TRUMP

0
0

Mehmet TOPÇU,23 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresinde RAKİPSİZ OLARAK seçime girecek.AK Parti’de bir kartal gibi teşkilata kısa sürede egemen olmayı başaran ve halkın gözünde kahramanlaşan Mehmet Topçu’nun karşısındaki “DOSTLUK GRUBU” tuz gibi dağıldı.Halk desteğini arkasına almayı başaran Topçu,rakip tanımıyor.Tek rakibi olarak ABD Başkanı Trump kaldı.

2014 Yerel Seçimi’nde Saadet Partisi’nden (SP) Erdemli Belediye Meclisi Üyeliğine birinci sıradan aday olan Mehmet Topçu, daha sonra partisinden ayrıldı ve iktidardaki AK Parti’de aktif siyaset yapmaya başladı.
Yıllardır AK Partti içinde mücadele eden çok sayıda insanın gerçekleştiremediğini kısa sürede gerçekleştirmeyi başaran Mehmet Topçu,Serkan Tanrıkulu’nun istifa ettirilmesinin ardından AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığı’na Genel Merkezce atandı.
Mehmet Topçu’nun ilk atandığı günlerde parti içindeki kendilerini ‘DOSTLUK GRUBU’ olarak tanımlayan bazı kişiler;”en fazla kurban Bayramı’na kadar çalışır.Genel Merkez Mehmet Topçu’yu Kurban Bayramı öncesi görevden alır’ şeklinde konuşmalar yapmışlardı ama aradan kaç tane Kurban Bayramı geçmesine karşın Topçu,ilçe başkanlığı koltuğunda kalmayı başardığı gibi parti içindeki muhaliflerini şok eden olay olarak; ilçe başkanlığına tek aday olarak genel merkezin onayını alarak girmeyi garantiledi.

GENEL MERKEZ MEHMET TOPÇU’YU İSTEDİ

AK Parti’nin ilçe kongreleri başlayınca gözler bir kez daha Mehmet Topçu’ya çevrilmişti ki parti içindeki muhaliflerini suspus edecek hareket Ankara’dan çabuk ulaştı.
Genel Merke koordinatörü Erdemli’de partililerle ve halkla görüşmüş ve raporunu Genel Merkeze iletmişti ki Genel Merkez,Mehmet Topçu’nun BAŞARISINI raporda okuyunca Topçu’ya en büyük ödülü verdi.
Mehmet Topçu’nun,Genel Merkezin ve Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın onayı ile 23 Aralık’ta yapılacak olan ilçe kongresinde TEK İLÇE BAŞKANI ADAYI OLARAK seçime girmesi onaylandı.

SESLERİ ÇIKMAZ OLDU

AK Parti içinde çok sayıda partilinin Tayyip Erdoğan’ın görevden almasını beklediği İlçe Başkanı Mehmet Topçu’nun,Erdoğan’ın istegiyle yeniden ve TEK BAŞINA,RAKİPSİZ olarak ilçe başkanı seçimine girmesi kesinleşince, Dostluk grubu ve diğer muhaliflerinin ağzını bıçak açmaz oldu.
AK Parti’de genel merkezin emrinin üstüne emir olmadığı için,beklentileri boşa çıkan Mehmet Topçu muhalifleri ancak çay ocaklarında muhalefet yapabilir duruma düştüler.

DEMİR YUMRUĞUNU İNDİRDİ

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu,Saadet Partisi disiplini ile yetişmiş bir siyasetçi olduğu için parti içinde kendisinin ayağını kaydırmak için alttan alta çalışanların farkındaydı ve onların sesini kesecek demir yumruğunu indirerek partisi için çalıştı.
16 Nisan referandumunda, Erdemli’de AK Parti’nin oyunu yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı başardığı gibi,Yağda ile Sarıkaya arasındaki yolu açtırdı.
Sarıaydın yolunu asfalttı.Aksıfat ve Sorkun barajlarının çalışmasını hızlandırdı.Köylerin geçmişteki ilçe başkanları döneminde çözülemeyen elektrik hatlarının yeniden çekilmesi çalışmasını başlattı.Köylerde bu alanda çalışmalar sürüyor.Başta Ayaş göleti olmak üzere çok sayıda göleti yaptırdı ve yenilerinin yapılması için projeler hazırlattıİŞKUR ve diğer kanallardan çok sayıda işçiyi işe yerleştirdi.Erdemli- Ayrancı karayolunun ihalesini yaptırdı. Çalışmalar başlıyor.Çeşmeli ile Taşucu arasındaki OTOYOLUN yapımı için çalışmaları başlatan Mehmet Topçu ihale aşamasına getirdi.Cenaze ve diğer özel durumlarda partililerinin ve halkın yanında olmasıyla takdirleri toplayan Mehmet Topçu,rakiplerini tuş etmeyi başararak 23 Aralık’ta yapılacak seçime TEK BAŞINA ASLANLAR GİBİ GİRECEK VE BAŞKANLIĞA DEVAM EDECEK.

BELEDİYE BAŞKANI ADAYINI DA BELİRLEYECEK

23 Aralık’ta yeniden ilçe başkanlığna delegelerin oylarıyla seçilmeyi garantileyen Mehmet Topçu’yu bekleyen asıl iş 2019’da yapılacak olan Belediye Başkanlığ seçiminde partisinin Erdemli adayını belirleyecek olması olacak.
Topçu’nun belediye başkan adayı olarak kimi göstereceği AK Parti çevrelerinde olduğu kadar diğer siyasi partilerin yönetcilerince de merak ediliyor.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir