Home Teknoloji OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN YERİMİZ HAZIR
OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN  YERİMİZ HAZIR

OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN YERİMİZ HAZIR

0
0
Yerli otomobil için yer aranmaya başlanıldı.Mersin Limanı’na yakınlığı,Demiryoluna otoyoldan ulaşımı,deniz yoluyla ulaşım olanakları Erdemli’de Havalimanı için ayrılan Kumkuyu’da bulunan arazi otomobil fabrikası için en uygun yerdir.Yerli Otomobil fabrikası Erdemli’ye kurulsun!
FATOŞ ULUS YILDIZ’IN ÖZEL HABERİ
    Cumhurbaşkanı R.Tayyip ERDOĞAN’ın isteğiyle yapımı için düğmeye basılan YERLİ OTOMOBİLİN YAPILACAĞI YER OLABİLMEK AMACIYLA  çok sayıda il lobi yapmaya başladı.
     Bazı Mersinliler; “otomobil fabrikası Mersin’e yapılsın”  başlığı altında internette İMZA kampanyası başlatırken,
     Adanalılar,Bakanları ve AKP’li milletvekilleriyle otomobil fabrikasının Adana’ya kurulması için cazip olanaklar sunuyorlar.
      Erdemli’de yıllar önce Havalimanı yapılması amacıyla ayrılan ve tapusu bile çıkarılan arazi otomobil fabrikası için en uygun arazidir.
      Kumkuyu’nun deniz kıyısında olması,Marinasının hazır durumda hizmet vermesi,yakında ihalesi yapılacak olan otoyolun havalimanı arazisinin kenarından geçecek olması,Mersin Limanı’na yarım saat uzaklıktaki konumu,yine Mersin Tren İstasyonu’ na yakınlığı,arazinin bir otomobil fabrikası için büyüklüğü en uygun koşulların Erdemli’de olduğunu kanıtlıyor.
                ARAZİ HAZIR AMA SİYASİ GÜÇ HAZIR MI?
     Otomobil fabrikasının yapımı için Kumkuyu Havalimanı arazisi hazır ama bizim lokal siyasetçilerin düşünce yapısı buna hazır mı sorusu akla geliyor.
     Başta AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet TOPÇU ve yönetim kurulu üyelerinin otomobil fabrikasının Kumkuyu’da hazır bulunan arazi üzerine yapılması için çalışma başlatmaları gerekiyor.
     Sonra mevcut Hükümette bulunan Mersin Milletvekili ve Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN’ın , Hükümet nezdinde lobi çalışması başlatması gerekli.
      Daha sonra Milletvekillerimizin bu işe önderlik yapmaları gereklidir.Siyasi partilerin tüm milletvekillerini  Erdemli’ye otomobil fabrikası yapımı için girişimlerde bulunmaya zorlamalıyız.
                       TARSUSLULAR DA İSTİYOR
      Otomobil fabrikasının Tarsus’a yapılması için bazı Tarsuslular harekete geçmiş durumdalar.Bu nedenle özellikle Tarsus’ta kurulmasını isteyen milletvekillerinin desteğini almak gerekiyor.
                      EN UYGUN YER ERDEMLİ’DE
     Erdemli’de boş durumda bulunan ve tapusu da kesilmiş olan Havalimanı arsasına yerli otomobil fabrikasının yapılması çok uygun olacak.
     Erdemli’nin Mersin’e yakınlığı en büyük cazibesidir.
     Aralık ayı içinde ihalesi yapılacak olan otoyol bağlantısı,Mersin Limanı ve Tren İstasyonu’ na ulaşımı hem kolaylaştıracak hem de kısaltacaktır.
      Kumkuyu Havalimanı arazisi deniz kıyısında bulunduğu için gerekirse yük gemilerinin yaklaşabileceği liman zaman içinde yapılabilir.
      Kumkuyu Marinası kullanıma açık olduğu için cazipliğini artırıyor.
      Kumkuyu ‘ da bulunan arazi havalimanına bir saat kadar uzaklıkta yer aldığı için cazip yerdir.
      Kumkuyu,turizm alanı olan Kızkalesi ve Susanoğlu gibi lokasyonlara çok yakındır.Çalışan gerek beyaz yakalılar, gereksede işçiler için yaşam alanı olarak cazibe merkezidir.
                        ERDEMLİ EKONOMİSİNİ UÇURACAK PROJE
     Limon ve domates ikilisiyle geçim sıkıntısı çeken Erdemli halkının yoksulluktan ve işsizlikten kurtuluşu ancak bu görkemli yerli otomobil projesiyle olacaktır.
     Erdemli’nin üniversite bitirmiş insanlarının yanı sıra teknik okul bitirmiş gençlerimiz iş bulacaklardır.
     Konut ve konut kirası gelirinde artış yaşanacağı için rant gelirlerimiz artacaktır.
     İlçemiz ekonomisi canlanacak ve  binlerce insanın karnının doyduğu yer olacak Erdemli.
                      HAYDİ İŞE BAŞLAYALIM!
    Yerli otomobil bir yere yapılacağına göre o yer neden Erdemli olmasın diyelim ve işe siyasi düzeyde başlayalım.Bu konuda AK Partililere çok iş düşüyor bunu unutmayalım.
tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir