Home Siyaset MUSTAFA MAVİ:TAYYİP ERDOĞAN’IN ADAMIYIM
MUSTAFA MAVİ:TAYYİP ERDOĞAN’IN ADAMIYIM

MUSTAFA MAVİ:TAYYİP ERDOĞAN’IN ADAMIYIM

0
0

 

Erdemli AK Parti İlçe teşkilatının 23 Aralıkta yapacağı ilçe başkanlığı kongresinde mevcut ilçe Başkanı Mehmet Topçu’nun karşısına ilçe başkanı adayı olarak çıkacağını açıklayan Mustafa Mavi, ben kimsenin adamı değilim. Oncu buncu değilim. Ben, Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıyım, Milletin adamıyım diyerek kendisini dinlemeye gelenlere seslendi.

AK Parti İlçe ;Çıkmış olduğum bu hayırlı yolda, önce partimize, Erdemlimize ve siz değerli halkımıza hizmet dışında değişik bir düşüncem yoktur. Allah’ın yardımı ve sizlerin teveccühü ile bu görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum. 2001 yılında kurulan partimizin bir neferi olarak her türlü çalışmasına katıldım. Genel ve yerelde ne hizmetler yapıldığını çok iyi biliyorum. Partimize yapılan her türlü saldırıyı sizlerle beraber göğüsledim. Sonsuza kadar da göğüslemeye devam edeceğim. Ancak, sizlerin de malum olduğu üzere Mersinimiz ve ilçelerinde partimizin teşkilatlar bazında la yıkı ile temsil edilmediğine üzülüyorum. 2004 yılında Erdemli ve Çamlıyayla ilçelerini ve 22 adet kasaba belediyesini alan AK Partimiz 2009 seçimlerinde 2 ilçeyi kaybetmiş. Kasaba belediyelerinin de yarısını kaybetmiştir. 2014 seçimlerinde ise Kasaba belediyeleri Büyükşehir’e bağlı olduğu için muhtarlık olmuş ilçe belediyelerinden ise sadece Aydıncık ilçeleri alınmıştır. Aydıncık ilçelerinde ise zaten bir kasaba kadar nüfusu vardır.

Buradan çıkan şudur; Tayyip Erdoğan’a inanan AK Parti seçmeni genelde partimize oy verirken yerelde niye kaybediyoruz. Sebebi gayet açık, başta milletvekillerimiz ve teşkilat başkanlarımız olmak üzere seçim kazanacak adayı değil, kendi adaylarını belediye başkan adayı yapmaktadırlar. Atalarımız ne diyor yerli tavşanı yerli tazı tutar. Siz yerli ve mille adaylar dururken vekillerin adayı ile seçimlere gidiliyor ve yıkılmakta kaçınılmaz oluyor. En son 15 Temmuz 2016 tarihindeki fetö’nün darbe girişimi şükür başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Büyük liderimiz Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan cesareti ile milletle bütünleşerek devletimizi fetodan temizlemiştir. Her etapta söylediği gibi partideki yol arkadaşları kendisini yalnız bırakmıştır. Bunu defalarca söylemiştir. Ve partideki üst düzey taşra teşkilatındaki bir çok kişiler yanlızlaştırma ve itibarsızlaştırma politikasına devam etmektedir. Ama bizler taşra teşkilatındaki ve parti içerisindeki kriptoları temizlemek için adayız. 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra fetö il ve ilçe teşkilatlarının tamamını ele geçirmiştir. Bürokratların tamamına yakınına hala fetocudur.Fetocu brokratlarla ilgili hiçbir işlem yapılmamıştır. Yukarıda bahsettiğim bu konuların daha detaylılarını kongrede sizlerle paylaşacağım dedi.

Başkan adaylığı basın açıklamasına Eski Belediye Başkanı Musa  Mutlu ve partililer katıldı.

Ayrıca Eski Belediye Başkanı Musa Mutlu’da bir konuşma yaparak hayırlı olsun dileklerini iletti. Partililer daha sonra Mustafa Mavi’yi tebrik ettiler.

 

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir