Home Gündem KURSİYERLER FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI
KURSİYERLER FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI

KURSİYERLER FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI

0
0

Mersin’in Erdemli ilçesinde belediye tarafından açılan Fotoğrafçılık kursunu tamamlayan 15 kursiyer kurs sonunda çektikleri 50 fotoğrafı sanatseverlerin begenisine sundu.

Erdemli Belediye Kültür Merkezinde yapılan sergide , kursa katılan kursiyerlerin doğa, turizm, ören yerleri ve yaşam fotoğraflarından oluşan 50 fotoğraf sergilendi. Başlangıçta “Yaşadığın şehrin kültür ve sanat hayatına katkıda bulun” sloganıyla yola çıkan kursiyerler, Mersin’in değişik yerlerinden çektikleri fotoğraflar Kültür merkezinde sergilenmeye başlandı.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Erdemli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Arslan, Belediyemiz tarafından açılan fotoğrafçılık kursuna 15 kursiyerimiz katıldı. Yaklaşık 2 ay süren kursun ardından kursiyerlerimizin,Bölgemizin ve ülkemizin turistik değerlerini, doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak, hem bölge ekonomisine katkıda bulunmak, hem turizm açısından ilçemizin gelişmesine, ülkemizin gelişmesine katkı sunmak için çektikleri fotoğrafların sergisini açtık. Bölgeyi tanıtıcı etkinliklere önem verdiklerini anlatan Arslan, turizm anlamında yörenin tanıtımına yönelik çalışmaları sürdüreceklerini de kaydetti.

Kursiyerler ise, “Çektiğimiz fotoğraflarla turizme doğru güzel bir gidiş oldu. Turizm elçiliği yapmış olduk bir yerde. Bu fotoğraflar sayesinde yöremiz birçok kişiye tanıtıldı. Sosyal medyada da yer aldı. Derken yöremizin bütün turistik güzel yerleri halkada tanıtılmış oldu” diye konuştu.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi ise 10 gün boyunca gezilebilecek.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir