Home Siyaset İYİ PARTİ MERSİN İL YÖNETİMİ NEDEN ATANAMIYOR?
İYİ PARTİ MERSİN İL YÖNETİMİ NEDEN ATANAMIYOR?

İYİ PARTİ MERSİN İL YÖNETİMİ NEDEN ATANAMIYOR?

0
0

25 Ekim’de kurulan İYİ PARTİ,ilk olarak  Mersin’in de aralarında bulunduğu 6 ilin il başkanlarını  atadı ama aradan geçen sürede parti içi fraksiyon çekişmeleri nedeniyle, 41 ile 60 kişi olarak  açıklanması beklenen liste oluşturulamadı..İstanbul’un Beylikdüzü ilçesi’nde 9 grup yarışıyor.Mersin’de, Koray Aydın ve Meral Akşener yanlısı 2  grup arasındaki kıran kırana yarış nedeniyle liste oluşamıyor.

FATMA ULUS YILDIZ’IN ÖZEL HABERİ

      İYİ Parti’de işlerin İYİ GİTMEDİĞİ su yüzüne çıkmaya başladı.MHP’den geçen ünlü siyasetçiler arasındaki liste oluşturmada söz sahibi olma yarışı atanan il başkanlarını canından bezdirirken, partiye sempati duyanların da hayallerini yıkmaya başlayan çekişmenin ayrıntıları siyasi kulislerde konuşuluyor.

      Meral Akşener’in,  Prof.Ümit ÖZDAĞ’ın  İYİ Parti’ye geçmesine karşı olduğu daha önceden bilinen Koray Aydın’ı ,Özdağ’ın İngiltere’de bulunduğu günlerde partiye transfer etmesi, Ümit Özdağ’ı üzdü denilen kulis konuşmalarında, bu nedenle Ümit Özdağ’ın ön plana çıkmadığı vurgulanıyor.

      Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’ye geçmesine karşı olduğu Koray Aydın’ın ise TEŞKİLATLARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI olmasının ardından siyasi terimle” TEŞKİLATLARI ELE GEÇİRME” çalışmasına başladığı iddiaları yine konuşulanlardan biri.

        Bunun en son örneğinin Adana’da yaşandığı da anlatılanlar arasında.

                       KORAY AYDIN İLÇELERİ ATAMAK İSTEDİ

     İYİ PARTİ çevrlerinde anlatılanlara göre; Adana il başkanı olarak atanan Diş hekimi Mehmet Metamet  ÇULHAOĞLU’nun ilçe başkanlarını atamasına ildeki Koray Aydın yanlıları karşı çıkmışlar ve ilçe başkanlarını, Genel Merkez adına Koray Aydın’ın ataması için öneride bulunmuşlar.

      Anlatılanlara göre;MHP’den 21’inci dönem milletvekillliği de yapmış olan İYİ Parti Adana İl Başkanı Çulhaoğlu, bu istek üzerine istifa aşamasına gelmiş.Adana il başkanı soluğu Ankara’da almış ve,”eğer benim çalışacağım ilçe başkanlarını ben atayamayacaksam,istifa ediyorum” restini çekmiş.

               MERSİN’DE AYNI KARIŞIKLIĞI YAŞIYOR

      Yalnız Adana değil,yurdumuzun çok yerinde benzeri “teşkilatı kapma  kapışması” yaşanıyor.

       İstanbul’un Beylikdüzü İlesi’nde tam 9 grup ilçe başkanlığı için yarışıyor.Bir grup diğerini istemediği için çalışma ilçede tıkanmış durumda.

      Yine İstanbul’un bir başka ilçesi olan Başakşehir’ de de 4 grup arasındaki anlaşmazlık nedeniyle ilçe başkanı ataması yapılamıyor.

         İstanbul’un bu 2 ilçesindeki benzer durum Mersin İl YÖNETİMİNİN ATANMASINDA DA yaşanıyor.

                                    MERSİN’DE  SİNİRLER GERGİN

        Koray AYDIN yanlısı bir kişinin Mersin İl Başkan Yardımcısı olarak atanmasını istemeyen başka bir grup, sürekli Ankara’ya giderek;” Koray Aydın’ ın yanlısı bu kişinin il başkan yardıımcısı olarak atanmasını istemiyoruz” şeklinde baskıları nedeniyle Mersin il yönetimi oluşturulamıyor.

         Mersin’in nüfusu bir buçuk milyonun üzerinde olduğu için İYİ Parti Mersin İl Yönetim Kurulu Üye sayısının 41 ile 60 kişi arasında olması gerekiyor.

         İYİ Partili bir siaysetçi bu durumu anlatırken; “bir kişi için insanların umutları köreltiliyor.İnsanlar bir an once partinin teşkilatlarının çalışmaya başlamasını bekliyor ama bir kişinin il başkan yardımıcısı olması için Mersin il yönetimi oluşturulamıyor.” Diyerek açıkladı.

                    KORAY AYDIN YANLISI

      İYİ P arti çevrelerinden edindiğimiz bilgiye göre Koray aydın kendisne yakın bir kişiyi  teşkilatlardan sorumlu Mersin İl Başkan Yardımıcıs olarak atamak istiyormuş ama Mersin’de diğer gruplar karşı çıktığı için bu engeli aşamıyor ama yine de istediği kişiyi de geri çekmiyormuş.

       En önemlisi de; bu nedenle Mersin il yönetim kurulu açıklanamıyormuş.Genel başkan Yardımıcıs Koray Aydın’ın teşkilatların yönetimine kendine yakın kişileri getirmek istemesi şimdiden parti içinde karışıklığa neden oluyor gibi görünüyor.

                         İL YÖNETİMİ OLMAYINCA İLÇE BAŞKANLARI DA ATANAMIYOR

        Mersin il yönetim kurulu oluşturulamadığı için 13 ilçeye  ilçe başkanı ataması da yapılamıyor.

        İYİ Parti içindeki grupların çekişmesinin ne kadar süreceği ve kimin kazanıp kimin kaybedeceği en çok merak edilen konuların başında yer alıyor.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir