Home Spor Huzurevlerinde Yarışma heyecanı
Huzurevlerinde Yarışma heyecanı

Huzurevlerinde Yarışma heyecanı

0
0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı huzurevleri arasında ‘’Yetişkin gençler Bocce turnuvası’’   düzenlendi. Bölgesel turnuvanın ilk karşılaşması Erdemli Huzurevinde gerçekleştirildi. Turnuvada Erdemli Huzurevi konuk takım Gaziantep Huzurevi takımını 12-8 yenerek bir üst tura çıkmaya hak kazandı.  Turnuva yarışmalarında dereceye giren kulüplerin Antalya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına katılacağı bildirildi.

Erdemli Huzurevinde gerçekleştirilen bölgesel turnuva ile ilgili gazetecilere bilgi veren  Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve  Gençlik ve Spor Kulübü Şube Başkanı  Recep Bozkuş, bakanlığın tüm şehirlerde organize ettiği yetişkin gençler Bocce turnuvasının Mersin ayağını Gaziantep takımı ile ilk karşılaşmalarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sporcuların Türkiye genelinde 17 grupta mücadele edeceğini belirten Bozkuş, yarışmalarda   24 takımın Eylül ayında Antalya’da Türkiye Şampiyonasına katılarak birincilik için yarışacağını belirtti.

Mersin takımının Osmaniye, Adana ve Gaziantep takımları ile mücadele ederek bölgesel yarışmalara katılma mücadelesi vereceğini kaydeden Bozkuş, Bocce sporunun yaşlılar için gerçek manada konsantrasyon, fiziksel aktivite olarak yaşlı mizacına uygun bir spor dalı olduğunu belirtti.

Bozkuş, ‘’Huzurevlerimizde kalan yaşlılarımızı zinde tutmak ve bedensel fiziksel aktivitelere kazandırmak amacı ile Bocce sporuna yönlendiriyoruz.  Hem  yarışmaya katılan yaşlı sporcularımız hem de diğer yaşlılarımız heyecan içinde. Takımlar diğer illerdeki Huzurevlerine giderek   kaynaşmaları da sağlamış oluyorlar. Bu spor yaşlılarımız için önemli bir sosyal faaliyet. Yaşamın diğer bir aşamasında insanımızın yaşam ömrünü huzurlu ve mutlu bir şekilde artırmak için  çalışıyoruz’’ dedi.

‘’Yetişkin gençler Bocce Turnuvası’’ na Erdemli Huzurevinden katılan Ömer Cırık, maç sonrası  ‘’Yaşlılar için güzel bir aktivite. Ben tüm yaşlılarımızın bu sporu yapmasını arzuluyorum. Bende yaşlılığımın en güzel dönemini yaşıyorum. Bizi bu spora yönlendirenlere teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir