Home Spor Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

0
0

 

Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2017 faaliyet programı olan Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası,12 Kasım Pazar günü sona erdi. Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda Mersinli sporcular büyük bir başarı göstererek 3 Türkiye rekoru kırdı.
Mersin Erdemli’nin ev sahipliğindeki Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasına yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde 36 il, 86 kulüpten 451 sporcu katıldı.
Şampiyonada, Mersinli sporculardan büyük erkekler 10 Metre Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Avrupa Şampiyonu Milli Sporcu Yusuf Dikeç, Yıldız Erkekler 10 Metre Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Alp Eren Erdur ve minik erkekler 10 Metre Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Ali Ayberk Öztürk yaptığı atışlarla Türkiye rekorunu kırdılar.
Erdemli Atış Poligonundaki şampiyonada, havalı tabanca ve havalı tüfek disiplinlerinde ve havalı ve ateşli silahlar müsabakalarından farklı olarak bu yıl ilk kez ISSF tarafından uygulamaya konulan karışık takım müsabakaları da düzenlendi.
Şampiyona sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu başkanı Ufuk Arman, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç ve antrenörler tarafından verildi.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir