Home Spor EV HANIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
EV HANIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

EV HANIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

0
0

Mersin’in Erdemli ilçesinde ev hanımlığı yapan 2 çocuk annesi 27 yaşındaki Melek Özlem Şahin, 12 yıl ara verdiği  Muaytihai sporunda Aydın’ın Söke ilçesinde düzenlenen Türkiye Muaytiha  i Şampiyonasında katıldığı artı 75 kiloda Türkiye ikincisi oldu.

Erdemli Gençlik İlçe Spor MüdürlüğMELEK ÖZLEM ŞAHİN14ü salonunda yapılan törenle ,MELEK ÖZLEM ŞAHİN5Şahin’inin başarısını eşi Adem Şahin minik kızı 2,5 yaşındaki Ebrar, Gençlik Hizmetleri ve Spor Erdemli İlçe Müdürü Adem Kılıç ‘’Türk bayrağı’’ simgeli pastayı keserek kutladı.

Çok sevdiği uzak doğu sporunu 12 yıl bırakmak zorunda kaldığını belirten Şahin, kendisini daha önce çalıştıran hocası Teslime Çelik’in teşvik etmesiyle yeniden başladığını Aydın’da yapılan Türkiye şampiyonasına 20 günlük sıkı çalışmayla katıldığını sıkletinde 6 kişinin arasından sıyrılarak  Türkiye ikincisi olduğunu söyledi.

12 yıl önce sporu bıraktıktan sonra evlendiğini ve birisi 6 yaşında  diğeri 2,5 yaşında iki çocuğunun olduğunu belirten Şahin, ‘’Daha önce de benim hocam olan Teslime Çelik, senin gibi sporu seven bir kişi evde bir köşede oturamaz. Eski günlerdeki gibi yine başarır şampiyon olursun ve diğer ev hanımlarına da örnek bir kişi olursun. Hadi antrenmanlara başlıyoruz. Sen başarırsın’’ demesi ile yeniden çalışmaya başladım. Hocamın ve eşimin de desteği ile maçlara 20 gün kala sıkı çalışmaya başladım. Aydın Söke’de düzenlenen Türkiye Muay Tıhai Şampiyonasına 65 ilden toplam 2 bin sporcu katıldı. Ben ise kendi sıkletim olan artı 75 kiloda 6 sporcu ile katıldım ve  müsabakada Türkiye ikincisi oldum. 12 yıl önce sporu bırakmadan önce de Türkiye ve uluslar arası müsabakalarda derecelerim vardı. Bu şampiyonada ev hanımlarının da spor yaparak başarılı olacağını gösterdim. Şu anda hem ev hanımı hem de sporcuyum. Ev hanımlarına tavsiyem spor yapmaları’’ dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Erdemli  ilçe Müdürü  Adem Kılıç ise başarılı sporcuyu kutlayarak tebrik etti, başarısını pasta keserek kutladı. Tüm ev hanımlarını spor yapmaya davet eden Kılıç, ‘’Spor yapmanın yaşı zamanı olmaz. Bunun kanıtı Melek Özlem Şahin kardeşimiz. 12 yıl ara verdiği Muay Tıhai sporuna dönerek muhteşem bir başarıya imza attı. Bundan sonra kendisini milli takımda görmek istiyorum’’ diye konuştu.

MEHMET DOĞANER

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir