Home Eğitim ERDEMLİ’DE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ Z-KÜTÜPHANE AÇILDI
ERDEMLİ’DE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

ERDEMLİ’DE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

0
0

Erdemli Akdeniz Ortaokulu’nda Milli Eğitim Bakanlığınca “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamda yaptırılan zenginleştirilmiş Z Kütüphane açıldı.

Z- Kütüphanenin açılışına Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Tekin ve Niyazi Gürgah, Okul Müdürü Uğur Türkmen, Okul Aile Birliği Yönetimi ve öğrenciler katıldı.

Açılış Töreninde konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, “Kitaplar, raflarda durunca ve bekleyince faydası yoktur. Umuyoruz ki, çocuklarımız kitapların değerini bilir ve çok iyi faydalanırlar. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için kitabın rolünün çok büyük olduğunu unutmamamız gerekir. İlçemizde tek olan bu kütüphaneden çocuklarımızın ve velilerimizin çok iyi faydalanmalarını istiyoruz.” Dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ise; ”Günümüzde öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek öğrenciyi okuldan ve eğitimden uzaklaşmaya doğru itmekte. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okullarımızdaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleşiyor. Bu hizmet öğrencilerimizi yeniden okula çekmek için oluşturulmuş çok güzel bir fırsattır.” dedi.

Okul Müdürü Uğur Türkmen ise; “Okulumuza böyle bir hizmetin kazandırılmasına vesile olan başta Bakanlığımız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Z Kütüphane içinde sadece kitap barındırdığı anlamına gelmiyor. Konsepte temel eserlerin yanı sıra güncel kitaplar, zeka geliştirici oyunlar, öğrenmeyi kolaylaştırıcı oyunlar, satranç masaları da bulunuyor. İnternet bağlantısının da bulunduğu kütüphanede öğrenciler CD, DVD, dijital kitap içerikleri ve filmlerden de faydalanabiliyor. Öğrenciler ödevleri için araştırmalarını da bu kütüphanede yapabiliyor. Bu projenin gerçekleştirilme amaçlarından biri de okulların toplum hizmetine açılmasıdır.

Z Kütüphanenin olumlu bir özelliği de rahat bir ortam sunmasıdır. Klasik masa ve sandalyelerden oluşan kütüphane anlayışının dışına çıkıyor. Renkli ve farklı tasarımlı kitaplıkların yanı sıra minder, kanepe ve koltuklarla kitap okurken konforlu bir ortam sunuyor. Okulumuza ve ilçemize hayırlı olsun dedi. Konuşmaların ardından z-Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir