Home Spor ERDEMLİ’DE MUAY THAİ BAHAR KUPASI TURNUVASI YAPILDI
ERDEMLİ’DE MUAY THAİ BAHAR KUPASI TURNUVASI YAPILDI

ERDEMLİ’DE MUAY THAİ BAHAR KUPASI TURNUVASI YAPILDI

0
0

Mersin’in Erdemli ilçesinde, Muay Thai Federasyonu Mersin il Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘’Erdemli bahar kupası’’ yapıldı.

Erdemli Kapalı Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya Adana, Hatay, Niğde ve Mersin bölgesinden toplam 12 kulüpten 24 sporcu katıldı. Turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve kupaları düzenlenen törenle verildi.

Federasyon Mersin il Temsilcisi Sebahattin Erel, bu tür faaliyetleri sürekli yapacaklarını ve geleneksel hale getireceklerini söyledi.

Amaçlarının gençleri spora yönlendirmek olduğunu belirten Erel, Erdemli’de gerçekleştirdikleri ilk turnuvayı Erdemli Esnaf Odası’nın katkıları ile yaptıklarını Mayıs ayında  gençlik şenlikleri kapsamında yapılacak  turnuvayı ise Erdemli Belediyesi ile birlikte yapacaklarını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç ta yaptığı konuşmada, amacın gençleri sokaklarda boş gezmekten, kahvehane köşelerinde boş oturmaktan ve kötü alışkanlıklardan alıkoymak amacıyla bu turnuvanın düzenlendiğini belirterek, bu tür sosyal faaliyetlerin değişik zaman dilimlerinde yapmayı sürdüreceklerini kaydetti.

Müsabaka sonrası sporculara madalya ve kupaları, sponsorlara da birer teşekkür plaketi verildi. Erdemli Esnaf Odası adına kupaları Ali Doğan verdi.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir