Home Kültür Sanat ERDEMLİ KISA FİLM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ERDEMLİ KISA FİLM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ERDEMLİ KISA FİLM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

0
0

 

Sanat şehri olma yolunda büyük bir hızla ilerleyen  Erdemli Belediyesi  kısa film etkinliği düzenledi.

Erdemli Belediyesi her alanda yaptığı hizmetlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, son olarak ilçede ilk defa bir kısa film etkinliği düzenlediklerini belirtti. Bu etkinliğin Erdemli’de ilk defa gerçekleştirildiğinin altını çizen Tollu, “insanlarımızı sanata teşvik ediyoruz. Erdemli’nin sanatçılarını arıyoruz. Erdemli’ye gelecekte yön verecek sanatçıları şimdiden destekliyoruz. Açıkçası bir tohum ekiyoruz şimdi. İlerde inanıyorum ki; bunun meyvelerini hep birlikte yiyeceğiz” dedi.

Erdemli’nin sanat şehri olma konusunda son derece duyarlı olduklarının bir kez daha altını çizen Tollu, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Erdemli Belediyesi son dönemde birçok sanat kursu açtı. Kentin ilk şehir tiyatrosunu kurarak Erdemli’nin sanat özlemi dindirilmeye başlandı. Hem eğitimler verildi hem de oyunlar sergilendi. Bunun yanı sıra resim, Hacivat Karagöz, çocuk korosu, yazarlık okulu, çağdaş halk dansları gibi kurslar da açılarak halkımıza bu hizmeti verdik. Bu eğitimlerimizden bir tanesi de sinema okuluydu. Burada Erdemli’nin sinemaya meraklı insanlarını buluşturduk. Onlara kısa film çekme teknikleri ve sinema alanında eğitimler verdik. Arkadaşlarımıza her anlamda destek olduk. Şimdi bu arkadaşlar, kendi filmlerini çektiler ve biz de yine onların bu emeklerini herkesle paylaşmak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Yani işin en başından en sonuna kadar ki sürecin her safhasında Erdemli’nin sinemacılarının, yönetmenlerinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. “Belediyenin görevleri arasında bunlar da mı varmış” dedirten bu tür hizmetlerimiz eşit bir şekilde devam edecektir.”dedi.

YÖNETMEN ADAYLARI  PLAKETLERİNİ TOLLU’NUN ELİNDEN  ALDILAR

Konuşmaların ardından  Erdemlili vatandaşlar  tarafından çekilen kısa filmlerin gösterimi sunuldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin son bölümünde Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kısa filmlerin  yönetmenlerine  plaket takdim etti. Erdemli Belediyesi Basın Yayın Müdürü Adem Arslan’da iki filmi ile plaket alarak, Erdemli’de sanatı desteklemeye devam edeceklerinin sözünü verdi.

Etkinlikte 13 ayrı kısa film gösterilirken, Erdemli’de sanata olan desteğin artması ve yeni fırsatlar tanınmasının ne kadar önemli olduğu katılımcılar tarafından belirtildi.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir