Home Genel ERDEMLİ KADIN VE EMEK DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA KURUL TOPLANTISI YAPILDI
ERDEMLİ KADIN VE EMEK DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA KURUL TOPLANTISI YAPILDI

ERDEMLİ KADIN VE EMEK DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA KURUL TOPLANTISI YAPILDI

0
0

KADIN VE EMEK DAYANIŞMA YARDIMLAŞMA DERNEK BAŞKANLIĞINA YENİDEN Nesrin Kartal SORVER seçildi.Erdemli Kadın ve Dayanışma Yardımlaşma Derneği nin 9.olağan genel kurul toplantısında Nesrin Kartal SORVER, oy çoğunluğuyla yeniden başkanlığa getirildi.Dernek binasında yapılan 9.Olağan Genel Kurul toplantısında seçime tek aday olarak katılan Nesrin Kartal SORVER, üyelerin çoğunluğunun oylarını alarak yeniden dernek Başkanlığına seçildi. Konu ile ilgili konuşan Nesrin Kartal SORVER, yaptığı açıklamasında: ”-Kadın ve Emek Dayanışma Yardımlaşma Derneği olarak,9. Genel kurulumuzu yaptık.
Dokuz yıldan beri Erdemli Kadının ekonomik ve sosyal ve kültürel yönden güçlenmesi,toplumsal ve politik anlamda gelişmesi için çabalar sarf ederek Dernek çatısı altında çeşitli ve yararlı etkinlikler yaparak emek toplumda çeşitlik kesimlerin takdirini topladık.
Erdemli kadının dünü,bugünü olarak değerlendirmelerde bulunduk.kadının toplum yaşamında güçlü,iradeli bir birey olması için, kadınlarımızı eğitim,sağlık ve aile planlaması konularında bilinçlendirmek,kadının her türlü platformda yaşam kalitesini ve seviyesini yükseltebilmesi için yapmış ve yapacağımız çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Kadının kent yönetimine katılıp karar alabilmesi, kadınların kent yaşam olanaklarından yararlanmalarını sağlamak, kent kültürünü ve kent bilincini geliştirmek her alanda sosyalleştirmek ile kadınları insan hakları konusunda da bilinçlendirmek ve kendi haklarının farkına varmalarını da sağlamak ve geliştirmek için bir takım etkinliklerde bulunacağız.”dedi. Kadın ve Emek Dayanışma Yardımlaşma derneğinin yapılan Genel Kurul seçiminden sonra yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu:YÖNETİM KURULU (ASİL)Nesrin Kartal SORVER,Yüksel ÖNDER
3-Semiha CENGİZ,Ali SALMA,Selahattin KURT
YÖNETİM KURULU (YEDEK)
Duygu SORVER,Nuray KOÇ,Gülten ÇAKIR
,Hamidiye BOLAT,,5-Halime ÜNLÜBAYRAK
DENETLEME KURULU (ASİL)
Mehmet GÜLŞEN,Rahman GÜRGAH,Esmeral MEYDAN.
DENETLEME KURULU (YEDEK)
Fatma YÜCEOĞLU,Miyase GÜLER
-İslim ORUÇ

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir