Home Son Dakika DENİZDE BOĞULAN İKİ ARKADAŞ YANYANA TOPRAĞA VERİLDİ
DENİZDE BOĞULAN İKİ ARKADAŞ YANYANA TOPRAĞA VERİLDİ

DENİZDE BOĞULAN İKİ ARKADAŞ YANYANA TOPRAĞA VERİLDİ

0
0

Erdemli de , serinlemek için girdikleri denizde boğulan Ali Buruk(51) ve Cennet Buruk(45)  çiftinin 2 çocuğundan küçük olan 15 yaşındaki İdris Buruk ve İbrahim Durak (47) ve Fatma Durak(38) çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan 15 yaşındaki Emircan Durak’ın cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi.

Dün öğle saatlerinde serinlemek için denize giren iki arkadaş yüzme bilmedikleri için boğulan ilköğretim 8. Sınıf öğrencileri İdris Buruk ve Emircan Durak için bugün Küstülü mahallesi asri mezarlığında tören düzenlendi. İki arkadaşın cenazeleri cenaze aracı ile birlikte mezarlığa gelmesinin ardından İdris Buruk’un annesi Cennet Buruk ve Emircan Durak’ın annesi Fatma Durak birbirlerine sarılarak evlatlarına ağıt yakıp, acılarını paylaştılar. İki annenin birbirlerine sarılarak ağlaması cenazeye katılanların gözyaşlarına boğulmasını neden oldu. İlçeye 45 km. uzaklıkta bulunan  Küstülü mahallesinde oturan iki gencin ani ölümü mahalle sakinlerini de büyük yasa boğdu.

Küstülü mahallesi Muhtarı Adnan Kökten ; yaz ayları yaklaşırken bu tür olayların yaşanmaması için yüzme bilmeyenlerin denize girmemesi gerekir. Bizim mahallemiz iki tane fidanını kaybetti. Acımız çok büyük diyerek gençleri uyardı.

15 yaşlarındaki iki gencin cenazesi Küstülü mahallesi asri mezarlığında ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından kılınan cenaze namazının ardından yan yana defnedildi.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir