Home Son Dakika BİR HAFTALIK BEBEĞİ OTOPARK’A BIRAKTILAR
BİR HAFTALIK BEBEĞİ OTOPARK’A BIRAKTILAR

BİR HAFTALIK BEBEĞİ OTOPARK’A BIRAKTILAR

0
0

Mersin’in Erdemli ilçesinde, bir otoparkta battaniyeye sarılı ve içerisinde bir not yazılı terk edilmiş bir haftalık kız bebek bulundu.
Merkez mahallesinde Erdemli Belediyesine ait otopark görevlisi tarafından bulunan bebek, Erdemli Devlet Hastanesine götürülerek çocuk servisinde tedavi altına alındı. Tedavisi tamamlanan bebek Mersin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim edildi.
Erdemli Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Seray Zöhre konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama da; Bir vatandaş tarafından bulunan ve Hastanemize getirilen bebeğimiz bir haftalık bir bebek. Elindeki damar yolu izlerinden anlaşılacağı üzere hastanede doğum yapılmış olabilir. Bebeğimiz 2.5 kg. ağırlığında ve 47 cm. boyunda olup, sağlık durumu gayet iyi durumda. Bebeğimizi takip amaçlı hastanemize yatırdık ve gerekli bakımlarını yaptık. Bebeğin bulunduğunda battaniyenin içerisinde doğum tarihinin ve isminin yazılı olduğu bir notta bırakmışlar. Durumu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne haber verdik ve gerekli işlemler tamamlandıktan sonra bebeğimizi taburcu edeceğiz dedi.
Bebeği bulan otopark görevlisi Yasin Doğan ise; Ben araçlarla ilgilenirken bebeği gördüm. Bebek bekleme bankının yanında battaniye içerisine sarılı halde duruyordu. Çevrede kimse yoktu. Bende hemen polise haber verdim ve bebeği götürdüler dedi.
Şimdi, Suriye uyruklu olduğu tahmin edilen bebeğin ailesi aranırken, Bebeği koruyucu aile olarak ta almak isteyen bir çok ailenin olduğu öğrenildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir