Home Genel BELEDİYEDEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE  GERİ DÖNÜŞÜM  EĞİTİMİ
BELEDİYEDEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE  GERİ DÖNÜŞÜM  EĞİTİMİ

BELEDİYEDEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE  GERİ DÖNÜŞÜM  EĞİTİMİ

0
0

 

 

Erdemli Belediyesi  ilkokul öğrencilerine  geridönüşümün önemini anlatmak üzere seminerler vermeye başladı.Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında ilçede bulunan ilkokullara geri dönüşüm konusunda bilinçlendirme yapılması amaçlandı.Erdemli Belediye Başkan Tollu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada geri dönüşümün öneminin küçük yaşta anlatılması gerektiğini için böyle bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Erdemli’de geri dönüşüm konusunda belediye bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. Erdemli Belediyesi Çevre Mühendisleri konuyla ilgili olarak ilkokulları ziyaret ederek seminerler veriyorlar. Seminerlerde çocuklara geri dönüşümün önemi, geri dönüşümün çöp olamadığı, çöp olarak bilinen atıkların geri dönüşüm sayesinde tekrar kullanılabilir hale getirildiği, ülke ekonomisine bu sayede katkıda bulunulduğu ve atıkların nasıl toplanması gerektiği, nelerin geri dönüşüm olarak kullanılabileceği anlatıldı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da, konunun önemine işaret ederek, bu konuda bilinçlendirme çabası içerisinde olduklarını ve buna ilkokul seviyesinde başladıklarını kaydetti. Geri dönüşüm sayesinde ülke ekonomisi açısından son derece büyük önem arz ettiğini vurgulayan Tollu, çocuklara bu yaşta bu eğitimlerin verilmesi noktasında çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Yetkililerden yapılan açıklamalarda geri dönüşüm konusunda bilinçlendirme faaliyetlerinin farklı alanlarda da yapılacağı ifade edildi. Seminer sonrasında öğrencilere Erdemli Belediye tarafından eğitici broşürler ve tohumlu yeşeren kalemler armağan edildi.

 

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir