Home Ekonomi 20 YILIN EN AZ KAZANÇLI YAZ AYLARINI YAŞIYORUM
20 YILIN EN AZ KAZANÇLI YAZ AYLARINI YAŞIYORUM

20 YILIN EN AZ KAZANÇLI YAZ AYLARINI YAŞIYORUM

0
0

Erdemli’de 35 yıldır tantuni ustalığı yapan Kasım SEZER,bitmekte olan yaz aylarındaki kazancını değerlendirirken;”son 20 yılın en az kazançlı yaz aylarını yaşıyorum” diyerek esnafların durumunu anlatmaya çalıştı.
ERDEMLİ’NİN MEŞHUR TANTUNİCİSİ KASIM USTA adlı dükkanında 35 yıldır tantunicilik yapan Kasım SEZER,yaptığı tantunilerin lezzetiyle müşterilerinin beğenisi kazanmış durumda.
Erdemli ye gelen yabancıların mutlaka uğradığı ve lezzetli tantunilerini yediğini anımsatan Kasım Usta’ya yaz aylarında işinin durumunu sorduk.Kasım SEZER sorumuza verdiği yanıtta;” ben 35 yıldır tantuni ustasıyım.20 yıldır bu dükkanımı işletiyorum.20 yıldır yaz aylarında başka illerden gelen müşterilerim vardı. Her yaz gelen müşterilerim bu yaz gelmediler.Her yıl dükkanıma gelirler,tantunilerimden mutlaka yerlerdi.Bu yaz çoğu gelmedi.Yaz bitiyor.Erdemli’ye 15 Ağustos’tan sonra az insan gelir.Şurada kaç gün kaldı ki.Dedim ya son 20 yılın en az kazançlı yaz günlerini yaşadım.Bundan sonrada iş olacağını sanmıyorum.” Dedi.

BAYRAMDA DÜKKANMI KAPATACAĞIM

20 yıldır dükkan işletmeciliği yapan Kasım Sezer, önümüzdeki Kurban Bayramı’nda dükkanını bir haftalığına kapatacağını söyledi.
İşçilik ve diğer giderlerden kurtulmak için Bayram süresince dükkanını açmayacağını açıklayan Erdemli’nin meşhur tantunicisi Kasım Sezer, “zaten iş yok.Kazanç az.Bari masraflardan kurtulurum diye Bayram süresince kapatacağım.Yaz aylarında kazandığım parayla Karadeniz ve Gürcistan gezisine çıkacağım.Kazançsız geçen yaz aylarının yorgunluğunu Karadeniz’in yaylalarında atmaya çalışacağım.İş yoksa tatil olmalıdır.” Dedi.

tags:

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir